برگزاري ستاد توسعه بيمه اجتماعي كشاورزان، روستائيان و عشاير شهرستان همدان

3

 

جلسه ستاد توسعه شهرستان همدان در محل فرمانداری همدان و با حضور كارگزاران شهرستان برگزار شد
دراین جلسه محورهای اصلی توسعه بیمه در شهرستان همدان بحث وبررسی شد.
دراین جلسه مهندس سماواتی مدیر صندوق بیمه روستاییان وعشایر از کسب رتبه نخست در سال 1397 شهرستان همدان خبر داد وایشان از عملکرد خوب کارگزاران شهرستان همدان تشکرنمود واشاره داشت عملکرد وهم افزایی کارگزاران با دستگاهای اجرایی باعث رونق بیمه در شهرستان همدان شده و همچنین باعث شده دانش بیمه ای افزایش پیدا کند.

3

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه روستاییان وعشایر استان همدان سماواتی مدیر صندوق بیمه روستاییان و عشایر از کسب رتبه نخست شهرستان همدان در سال ۹۷ خبر داد.
سماواتی مدیر صندوق گفت :اولین ستاد توسعه بیمه روستاییان و عشایر شهرستان همدان در سال ۹۸ در خصوص وضعیت بیمه ای شهرستان و روند توسعه بیمه برگزار گردید. سماواتی ضمن تقدیر از عملکرد همه دستگاه های اجرایی شهرستان گفت شهرستان همدان با ثبت نام تعداد ۲۱۰۰ خانوار در سال ۹۷ رتبه نخست استان را کسب نمود.
در این جلسه سهمیه تکلیفی سال ۹۸ به بخشداران نیز ابلاغ گردید.

 

 

2

93 هزار خانوار همدانی زیرپوشش صندوق روستاييان و عشایر
‌مهدی سماوات ظهر امروز در نخستین ستاد توسعه بیمه روستایی و عشایر شهرستان همدان با بیان اینکه سال گذشته در جذب بیمه‌شدگان به رتبه اول در استان و رتبه سوم در کشور رسیدیم اظهار کرد: در حال حاضر17 صندوق بازنشستگی در کشور فعال است که بیمه روستایی و عشایر جوان‌ترین صندوقی است که از حمایت دولت برخوردار بوده و اختیاری است.
وی با اشاره به اینکه کاهش معضلات اجتماعی در گرو توسعه بیمه است گفت: دولت حمایت از روستاییان و عشایر را مورد توجه قرار داده و در این راستا دوسوم حق بیمه این صندوق به صورت یارانه از سوی حاکمیت پرداخت می‌شود.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر همدان با بیان اینکه حق بیمه روستایی و عشایر ناچیز است و هدف از آن بهره‌مندی تمام جامعه از حق بیمه است افزود:‌ تعلق مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت مزیت صندوق بیمه روستائی و عشایر است.

1

افزایش بیمه‌شدگان صندوق روستایی و عشایر همدان
‌معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداري همدان آقاي رضا زمانی ظهر امروز در ستاد بیمه روستایی و عشایر شهرستان همدان با بیان اینکه در بخش روستایی و عشایر امنیت شغلی چندانی وجود ندارد و فعالان این بخش دغدغه این موضوع را دارند اظهار کرد: تاسیس صندوق بیمه روستاییان و عشایر در راستای افزایش حمایت‌ها مورد توجه قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه بیمه روستایی می‌تواند پشتوانه مهم برای کشاورزان و روستائیان باشد گفت: طی سال‌های اخیر بیمه‌شدگان صندوق روستایی و عشایر دغدغه کم بودن مستمری را داشتند که شاهد افزایش نیز هستیم.
معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری همدان با بیان اینکه ارزان بودن بیمه و پرداخت یارانه از سوی دولت از مزیت‌های بیمه روستایی و عشایر است افزود:‌ در حال حاضر روستاییان از مزایای بیمه بی‌اطلاع هستند که می‌طلبد سازمان‌ها در راستای جذب حداکثری اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته نگران این بودیم طبق سهمیه نتوانسته‌ایم افراد را زیر پوشش صندوق روستایی و عشایر ببریم که خوشبختانه سال گذشته تمام سهمیه شهرستان همدان محقق شد گفت: این به دلیل تلاش‌ها بوده و شهرستان همدان در جذب بیمه‌شدگان عملکرد خوبی را داشته است.

لازم به ذكر است كه كارگزاري 79082 شركت تعاون روستايي سولان با نزديك 3000 عضو بيمه شده در بخش مركزي سال گذشته با جذب سهميه تعيين شده توسط مديريت استان بعنوان يكي از كارگزران برتر استان توسط مديريت مورد تقدير قرار گرفت و در اين جلسه آقاي ميرزايي كارگزار 79082 گزارشي از فعايت كارگزاري در سال گذشته و تعداد افراد جذب شده و همچنين امار مستمري بگيران كارگزاري ارائه نمودند .

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “برگزاري ستاد توسعه بيمه اجتماعي كشاورزان، روستائيان و عشاير شهرستان همدان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بانک

درسال 1395 شركت بعنوان عامل پست بانك اقدام به راه اندازي دفتر پست بانك سولان نمود كه بعنوان اولين بانك شبكه تعاون روستايي كشور بعد از تفاهم نامه سازمان مركزي تعاون روستايي با پست بانك نمود كه باخريد و نصب يك دستگاه Atm (خودپرداز) درمحل شركت و مسير روستاهاي دره امامزاده محسن (ع ) و زائرين و گردشگران ارائه خدمات بانكي نمود كه دراين مدت كوتاه توانسته خودرا بعنوان يكي از دفاتر برتر استان معرفي نمايد.

رطوبت:
وزش باد: km/h
°C

صندوق بیمه روستایی

Smiley face

شرکت تعاونی روستایی

Smiley face

خدمات

شرکت تعاون روستایی سولان درسال 05/02/1345 تاسیس و با عضویت درآوردن کشاورزان شهرمریانج وروستاهای سولان ، توئیجین ، موئیجین و وفرجین برابر وظایف تعریف شده در اساسنامه شرکت و تحت هدایت و راهنمایهای سازمان تعاون روستایی همدان شروع به فعالیت نمود