چشنواره سير و موسير در سولان

8561769_898

دومین جشنواره سیر و موسیر در روستای سولاندر  شهریور ماه 1397 برگزار شد.

فرماندار همدان در این جشنواره با بیان اینکه سیر و موسیر همدان از مرغوبترین نوع این محصول در سطح کشور است افزود: این جشنواره برای دومین بار و به صورت محلی با همت اهالی روستای سولان برگزار می‌شود که سابقه طولانی در تولید این محصول دارند.
علی تعالی افزود: تولید سیر و موسیر در سطح شهرستان همدان در چند روستا به میزان و کیفیت قابل توجهی انجام می‌شود که در سال‌های آینده باید جشنواره ای با مشارکت همه‌جانبه و پیش‌بینی همه جنبه‌های اقتصادی و علمی برای معرفی و تولید سرمایه از این محصول برگزار شود.
وی با اشاره به لزوم توجه به توسعه صنایع تبدیلی و بکارگیری جدیدترین روش‌های تولید، تبدیل و بسته‌ بندی سیر تاکید کرد: در چنین جشنواره ای باید ضمن معرفی محصول و بازاریابی، به آخرین ماشین‌آلات و صنایعی که می‌توانند در تبدیل این محصول به سایر فرآورده ها موثر باشند نیز توجه کرد.
فرماندار همدان اظهار داشت: تولید سیر و موسیر در بخش مرکزی به طور مستقیم حدود 15 هزار نفر اشتغالزایی دارد که بخش عمده این محصول در صنایع غذایی مورد مصرف قرار می گیرد.
تعالی بیان کرد : دولت نگاه حمایتی به طرح‌های تولیدی و اشتغالزای روستایی دارد که فرصتی مناسب برای تولید سرمایه و اشتغال در سطح روستاها فراهم شده است.
دبیر جشنواره سیر و موسیر سولان گفت: این جشنواره با هدف معرفی برترین سیر و موسیر کشور، خرید مستقیم مردم از مزارع سیر و معرفی جاذبه‌های توریست کشاورزی همدان برگزار شده است.
وي افزود: در این جشنواره با استفاده از هنر تئاتر، موسیقی و مسابقات مختلف مراحل مختلف کاشت، داشت و برداشت محصولات سیر و موسیر در این منطقه برای مردم به نمایش گذاشته شد.
در حاشیه این جشنواره 20 غرفه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی و فرآورده‌های سیر و موسیر برپا شده است که مردم می‌توانند به صورت مستقیم از کشاورزان خرید کنند.
ايشان خاطرنشان کرد: با توجه به برگزاری رویداد 2018 در سطح شهر همدان برگزاری این نوع جشنواره‌ها اثر قابل توجهی در معرفی ظرفیت‌های استان در بخش کشاورزی خواهد داشت.

8561769_8988561776_225

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “چشنواره سير و موسير در سولان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بانک

درسال 1395 شركت بعنوان عامل پست بانك اقدام به راه اندازي دفتر پست بانك سولان نمود كه بعنوان اولين بانك شبكه تعاون روستايي كشور بعد از تفاهم نامه سازمان مركزي تعاون روستايي با پست بانك نمود كه باخريد و نصب يك دستگاه Atm (خودپرداز) درمحل شركت و مسير روستاهاي دره امامزاده محسن (ع ) و زائرين و گردشگران ارائه خدمات بانكي نمود كه دراين مدت كوتاه توانسته خودرا بعنوان يكي از دفاتر برتر استان معرفي نمايد.

رطوبت:
وزش باد: km/h
°C

صندوق بیمه روستایی

Smiley face

شرکت تعاونی روستایی

Smiley face

خدمات

شرکت تعاون روستایی سولان درسال 05/02/1345 تاسیس و با عضویت درآوردن کشاورزان شهرمریانج وروستاهای سولان ، توئیجین ، موئیجین و وفرجین برابر وظایف تعریف شده در اساسنامه شرکت و تحت هدایت و راهنمایهای سازمان تعاون روستایی همدان شروع به فعالیت نمود